9 Mayıs 2014 Cuma

[Blog Tur] Kötü Çocuklar - M. Leighton | Ön Okuma


Bir kız, iki erkek ve bir aşk üçgeninin ateşli hikayesi...

Kitabın Adı : Kötü Çocuklar Soluk Soluğa
Orijinal Adı : Down To You
Yazar : M. Leighton
Serinin Adı : Bad Boys
Seri Kitap Numarası : 1
Tür : Yetişkin, Romantik, Komik
Yayıncı : Optimum Kitap
Fiyatı : 20 TL
Sayfa Sayısı : 300
Yayın Tarihi : Nisan 2014

Olivia Townsend özel biri değildir. Okul ücretini çıkarmak için çalışan, babasının işlerini yürütmesine yardım eden sıradan bir kızdır. Babasını terk edecek ikinci kadın olmamaya kararlıdır, kendi hayatını askıya alması gerekse bile… Olivia için, yapması gereken şeyler bellidir.

Fakat, Cash ve Nash Davenport ile tanıştıktan sonra her şey karmaşık hale gelir. Onlar kardeştir. Hem de ikiz.

Cash, onun bir erkekte istediği her şeye sahiptir. Tehlikeli ve ne olursa olsun onu yatağa atmayı isteyen seksi, kötü bir erkektir. Olivia’yı baştan çıkarır ve tek bir öpücükle, kötü olduğunu unutturur.

Nash, onun bir erkekte ihtiyaç duyduğu her şeydir. Başarılı, sorumluluk sahibi ve son derece tutkulu bir erkektir. Ama o, Liz’in zengin ve güzel kuzeni Marissa ile birliktedir. Yine de bu, Olivia’nın ona baktığında erimesini durdurmaz. Tek bir dokunuşla, neden asla birlikte olamayacaklarını unutturur.

Olivia, onların bir şey sakladığını öğrenince, siyah beyaz olan her şey grileşir. Olabildiğince hızlı bir şekilde kaçmasını gerektiren bir şey… Ama kaçmak için çok geçtir. Olivia artık olayların içindedir. Ve aşıktır. İkisine de.

İki kardeş de Olivia’nin kalbini titretir. İki kardeş de Olivia’yı heyecanlandırır.

Olivia ikisini de ister.

Ve onlar da Olivia’yı.

Peki, Olivia nasıl bir seçim yapacak?

Yepyeni turumuzdan herkese merhaba....

Bu seferki kitabımız fantastik ya da distopya değilde bir yetişkin kitabı oldu. Bir yetişkin kitabı olmasına rağmen benimde bir süredir beklediğim bir kitaptı. Hatta kitabın Türkçe edisyonunda gecikme olunca İngilizcesine başladığım bir kitap. Kitabın arka kapak yazısında da belirtildiği üzere elimizde tek yumurta ikizi olmak suretiyle iki adet erkek kardeş var; Cash ve Nash. Diğer elimizde de bir yandan muhasebe okuyup bir yandan da geçinebilmek için barmaidlik yapan sevgili Olivia'mız var.

Karakterler hakkındaki ufak bilgileri Oburların facebook sayfasında sevimli kartlar şeklinde bulabilirsiniz ama onlara bakmadan blog yazısını okuyan arkadaşlara ufak bir özet geçelim. Kardeşi olanlar iyi bilir, evde her daim bir iyi evlat haylaz evlat durumu mevcuttur ki eğer yaşlar yakınsa ya da ikizlerse durum kontrolsüz bir karşılaştırma olayına dönüşür. Heh, işte burada da durum farklı değil. Kötü çocuğumuz Cash, bar sahibi, lise terk, efsane bir motor kullanıyor... Bildiğiniz kötü çocuk işte :D Diğer yanda da ailenin iyi çocuğu Nash, okumuş adam olmuş, hatta avukat olmuş, bir avukatlık şirketinde stajyer, saygın bir çevreye ve bir bmw'ye sahip. :D Bir de arada kalan Olivia var. Kötü çocuklardan ağzı çok fena yanmış. Yine de ilk görüşte üstündekileri çıkartmak suretiyle yarı çıplak bıraktığı Cash'e istemsiz bir şekilde çekiliyor. Diğer yanda da hayatının mükemmel erkeği olan ve sevmediği kuzeniyle çıkan Nash var. İşte işin özeti kısaca bu. :)

Kitap acayip komikti. Hatun kişinin iki kardeşe birden yazma durumu ne kadar beni deli etse de, en başından beri Cash'i seç taraftarı bir insandım. :D Nash daha akıllı uslu olsa da o çirkef kuzenin sevgilisi ne de olsa. Kitap bölüm bölüm 3 farklı karakterin ağzından anlatılıyor. Kitabın dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederim. Kitabın bir noktasında dikkatli bir insansanız her şey apaçık önünüze serilecek, deli flashbackler patlıcak beyninizde falan. Dikkatli okuyan biri değilseniz çok pis ters köşe olucaksınız, sakın kitabı okurken kahve falan içmeye kalkmayın, kitap kahve içinde kalabilir. :D

Benden yorumlar bu kadarlık tadı damağınıza bulaşsın diye ön okumaya bakmayı unutmayın.

Tur Takvimi
7 Mayıs: mirielenda.blogspot.com | Çekiliş
8 Mayıs: sssuigenerisss.blogspot.com  - Ön Okuma
9 Mayıs: raflarinarasindan.blogspot.com - Yazar Tanıtımı
10 Mayıs: segesegese.blogspot.com  - Alıntılar

11 Mayıs: thcodex.blogspot.com - Bunları Biliyor Musunuz?

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder