3 Mayıs 2013 Cuma

[Blog Tur] Leviathan Uyanıyor - James S.A. Corey | Kitap Kapakları


Geleceğe hoşgeldiniz...


Kitabın Adı : Leviathan Uyanıyor
Orijinal Adı : Leviathan Wakes
Yazar : James S. A. Corey
Serinin Adı : Enginlik Serisi
Seri Kitap Numarası : 1
Yayıncı : İthaki Yayınları
Fiyatı : 35 TL
Sayfa Sayısı : 512
Yayın Tarihi : Nisan 2013


İnsanlık güneş sistemini —Mars’ı, Ay’ı, Asteroit Kuşağı’nı ve de ötesini— kolonileştirmiştir. Fakat yıldızlar hâlâ erişilmezdir.
Jim Holden Satürn’ün halkaları ile Kuşak’taki maden istasyonları arasında mekik dokuyan bir buz şilebinin idari subayıdır. O ve mürettebatı, Scopuli adındaki terk edilmiş bir gemiye rastladıklarında korkunç bir sırla karşılaşırlar. Bu, birileri için uğruna cinayet işlenecek bir sırdır—hem de Jim ile mürettebatının hayal bile edemeyecekleri bir ölçekte. Jim gemiyi oraya kimin ve niye bıraktığını bulamazsa güneş sisteminde savaş çıkacaktır.
Dedektif Miller bir kızı aramaktadır—milyarlarca kişilik bir sistemdeki tek bir kızı. İpuçları onu Scopuli'ye ve isyancı sempatizanı Holden'a çıkardığında Miller bu kızın tüm olup bitenlerin anahtarı olabileceğini anlar.
Holden ile Miller'ın Dünya hükümeti, Dış Gezegen devrimcileri ve gizli şirketler arasındaki ince bir çizgide yürümeleri gerekmektedir-ve şans onlardan yana değildir. Fakat Kuşak'ta farklı kurallar geçerlidir ve küçük bir gemi bile evrenin kaderini değiştirebilir.

Turun yeni gününe hoşgeldiniz!!!

Oburlar olarak bu sefer tamamen farklı bir türle karşınızdayız. :) Acayip bir kitabı bitirmekten gayet memnunum. Farklı bir soluk almak gibi oldu bu. Ayrıca İthaki Yayınlarına'da hem kitabı türk okuyucularla buluşturduğu hemde bu kitabın turunu yapmamızda bize destek olduğu için teşekkürler. 

Şimdi gelelim kitabın bana hissettirdiklerine... Başından sonuna kadar hissettiğim şey uzay yolu ve polisiye karışımı bir kitaptı. Kısacası bol bol çocukluğuma uzay yolu zamanlarıma döndüm. Kitabın çevirisi acayip güzeldi, buna değinmezsem her şey eksik kalırmış gibi geliyor bana. :D Kitap iki farklı karakter tarafından anlatılıyor. Biri idealist bir subay bir diğeri ortama uyum sağlayan bir polis memuru, biri bir dünyalı bir değeri kuşaklı. Kitap boyunca insanların arasındaki din, dil ve ırk ayrımının yerini güneşe ve doğal kaynaklara yakın insanlarla uzak insanlar şeklindeki ayrımlar yer almış. Kalın ve büyük boyutlu bir o kadar ayrıntılı bir kitaptı ama ayrıntılarla boğulmadan rahtlıkla kitabın sonunu getirebiliyorsunuz. Onun haricinde kitabı okurken astronomiye tekrar merak saldım. :D Benim gibi merak edenler için aşağıda bir kaç süprizim var ama önce kitaba puanımı vereyim. Benden 5 üzerinden 4 buçuk. Buçuğu kırmak için kendi tarzımda nedenlerim var o yüzden neden yarım puan kırmış acaba diye merak etmeyin. ;) Serinin acayip gideri var, türü sevenlere duyrulur!!!

Merak edenlere hangisi hangi gezegenin uydusudur :)


Biraz da eğlenmek lazım diyenlere Güneş Sistemi simülasyonu!!!

Acayip güzel bir simülasyon bu :D tık tık tık
Birdeeeee bunun yeni versiyonu var ki daha eğlenceli, gerçekçi ve bilgi verici :D tık tık tık
Ayrıca NASA'dan da aradığınızı bulmaya yarayan bir site.. tık tık tık

Son Olarak Kapaklarımız!!
Tur Takvimi

01 Mayıs mirielenda.blogspot.com |  Kitap Yorumu - Çekiliş
02 Mayıs raflarinarasindan.blogspot.com   |  Kitap Yorumu - Yazar Tanıtımı
03 Mayıs sssuigenerisss.blogspot.com |  Kitap Yorumu - Kitap Kapakları
04 Mayıs thcodex.blogspot.com |  Kitap Yorumu - Ön Okuma
05 Mayıs pinucciasbooks.blogspot.com  |  Kitap Yorumu - Bunları Biliyor Musunuz?

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder